avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Majorare salarii
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Majorare salarii

am inteles ca incepand cu 01 februarie 2017 vor creste salariile bugetarilor cu 20%. Majorarea se aplica de la 01 februarie 2017 sau in martie cand se platesc dreturile salariale aferente lunii februarie. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Pînzaru , Avocat 15:30, 19 Ianuarie 2017
Apreciez ca majorarea se va aplica incepand cu salariile aferente lunii februarie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mod majorare salariu minim brut liliana111 liliana111 Buna ziua. Ca urmare a H.G. nr. 1/2017 prin care se majoreaza salariul minim brut incepand cu 01.februarie 2017, de la 1250 la 1450 si, potrivit O.U.G. nr. ... (vezi toată discuția)
Modificare fond salarii dupa avizarea ajps Kyandra Kyandra Conform Ordinului 32/2010, in Anexa 2, am trecut suma totala aferenta platii drepturilor salariale la nivelul lunii ianuarie 2010. Am primit avizul pentru ... (vezi toată discuția)
Funcționari publici incadrari cu minim pe economie Soniaflorea19 Soniaflorea19 Buna ziua. Întrebarea mea este următoarea: având în vedere faptul că sunt funcționar public încadrată cu minimul pe economie fiind primul meu loc de ... (vezi toată discuția)