Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Renovare fatada blocului
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Renovare fatada blocului

De 4 luni am cumparat la parterul unui bloc un apartament ! Blocul nu este izolat termic si sub fiecare geam pe suprafata apartamentului la fatada blocului a cazut tencuiala pana la caramida ! As vrea sa intreb oare cine suporta cheltuielile renovarii la fatada blocului, noi proprietarii apartamentului sau se poate din fondul de reparatie a blocului daca exista asa ceva ?!
Fatada imobilului constituir parte comuna iar pentru reparare contribuie toti proprietarii conform cu cota parte indiviza.
Multumesc