Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto.

BUNA SEARA, am cumparat un autoturism adus din GERMANIA CU NR.DE ZOLL,de la un dealer auto,am primit brief-ul mare si cel mic,pe care apare o persoana de catatenie romana,care a adus masina pe roti,am facut un CONTRACT DE VANZARE-CUMPARARE CU ACEST DILER UNDE VANZATORUL APARE CETATEANUL GERMAN IAR PE TALON (BRIEF-UL MIC), ESTE NUMELE CETATEANULUI ROMAN.NU POT INREGISTRA MASINA PROVIZORIU IAR DALERUL ISI SUSTINE PAREREA.
AS DORI SA STIU CE ACTE MAI AM NEVOIE PENTRU INMATRICULAREA EI.
VA MULTUMESC!
Din expunerea dv proprietar in actele vehiculului este o persoana fizica
am primit brief-ul mare si cel mic,pe care apare o persoana de catatenie romana,

Cititi [ link extern ]