Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificarea indemnizației de creștere copil în baza ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificarea indemnizației de creștere copil în baza unei hot judecatoresti

Bună ziua! La data depunerii dosarului pentru indemnizație de creștere copil eram în litigiu cu societatea la care am lucrat. Indemnizația a fost calculata conform salariului de la momentul respectiv. Ulterior am câștigat procesul și salariul s a modificat retroactiv semnificativ. Mi s-a eliberat o noua adeverință cu salariul nou. De la agenția de plăti din orașul meu, tocmai am fost informata ca nu se poate face nici o modificare asupra adeverinței ca nu scrie în nici o lege asa ceva. Menționez faptul ca am și hotărârea judecătorească și adeverința. Ce pot face în aceasta situație? Va mulțumesc!
O zi frumoasa!
Numai sa actionati in instanta AJPIS.