Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

litigii de munca

Tribunalul a respins cererea de anulare a deciziei de concediere ca fiind NEFONDATA. Ce inseamna nefondata?
Adica angajatorul a emis decizia de concediere in mod legal iar dvs nu ati prezentat probe suficiente si convingatoare prin care instanta sa admita contestatia impotriva concedierii.
multumesc frumos
Puteti formula apel impotriva hotararii Tribunalului.