Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu boala neoplazica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu boala neoplazica

Buna ziua,
Sunt incadrat la salariul minim pe economie si sunt in concediu medical. Totusi mi se opreste impozit pentrru ca de la contabilitate mi se spune ca in codul fiscal orice castig se impoziteaza. Concediul medivcal este la codul 14. Deci iau 917 in loc de 1250 lei.
Indemnizatia de concediu medical pentru cod 14 se impoziteaza.