Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... uzucapiune 2011
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

uzucapiune 2011

va rog sa-mi spuneti daca topograful trebuia sa tina cont de legea 7/1996 la intocmirea documentatiei pt. uzucapiune intr-un dosar deschis in 2011
Nu, topograful nu decide daca va incadrati sau nu la uzucapiune, e treaba instantei.
cu siguranta ca trebuie sa respecte legea 7 din 1996. Chiar daca doriti sa faceti o expertiza extrajudiciara, aceasta doar pentru informare.
ce se poate face impotriva topografului care nu a respectat prevederile legii 7 ???
Depinde de data depunerii expertizei la dosarul cauzei. In functie de stadiul dosarului (daca nu este inchis?!) si de data depunerii raportului de expertiza puteti depune o nota la instanta cu observatiile dvs. Expertul va trebui sa raspunda in scris daca instanta aproba observatia dvs.
pai eu am aflat la 2 ani dupa ce s-a intamplat. am fost scosi cu rea intentie din cauza. nu exista proces verbal cu semnaturile vecinilor...terenul nu era imprejmuit...toti vecinii ,,necunoscuti, probabil decedati"