Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept civil

Buna ziua! Daca am depus o cerere de chemare in judecata impotriva cuiva pentru defaimare si am cerut daune morale, procesul incepand deja, pot face cumva sa transform cererea in Actiune in recunoastere ?
Recunoastere a ce?
A incalcarii dreptului la demnitate, onoare, viata privata si imagine...a postat in acel mesaj poze fara acordul meu +detalii din viata privata + cuvinte jignitoare la adresa mea...am gresit cand am introdus cererea de chemare in judecata, o pot transforma in actiune in constatare a incalcarii drepturilor mentionate mai sus ,daca a inceput deja procesul pe fond ? Daca da,cum ? Multumesc!