Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... tichete de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

tichete de vacanta

Buna ziua !Asistentii persoanelor cu handicap vor primi la concediu de odihna tichete de vacanta?
gi-jane2, moderator
Dupa cum s-a anuntat, toti salariatii din sectorul bugetar vor primi începând cu 1 iulie 2017 câte un tichet de vacanţă egal cu valoarea salariului minim pe economie.

In speta, si asistentii persoanelor cu handicap vor primi .
De anuntat s-a anuntat, dar in ce act normativ scrie asta?
Speram sa apara si un act normativ
Buna ziua,
Mai aveti noutati cu aceste vouchere de vacanta? Beneficiaza si asistentii personali de ele sau nu?
Nu avem de unde sa stim noi de ce nu beneficiaza asistentii personali . Cei de la Primarie trebuie sa decida daca da sau nu ...... legea este data din 2009.