avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultate absolvita în 1998
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultate absolvita în 1998

Buna ziua,

Am urmat cursurile facultăţii de drept , intre anii 1993-1998, nu mi-am dat licenţa doar în anul 2013.
Întrebarea mea este dacă cei 4,5 ani de studii superioare sunt considerate studii de lunga durata şi cel mai important, dacă aceste studii se echivalează cu masterul, deoarece studiile efectiv le-am finalizat - conform foii matricole in anul 1998 ?
Vă mulţumesc
Cel mai recent răspuns: galgo , utilizator 13:14, 15 Martie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Studii superioare de lunga durata-4 ani? calin cristiana calin cristiana Pentru cei care au absolvit o facultate de 4 ani la o Universitate particulara , cursuri la zi , licenta la stat in anul 2000 se poate echivala cu un master in ... (vezi toată discuția)
Master nefinalizat MCM1 MCM1 Stimați domni, In anul 2006 m-am înscris la cursurile ID ale unei facultati din cadrul unei universități private. În anul 2009 am absolvit ... (vezi toată discuția)
Eliberare diploma de licenta de la universitatea spiru haret Nimi Nimi Buna ziua, Sunt absolvent al Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti,specializarea Drept,din cadrul Universitatii Spiru Haret,durata ... (vezi toată discuția)