Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Poți depozita gunoiul de la animale pe marginea ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Poți depozita gunoiul de la animale pe marginea drumului?

Buna ziua! Locuiesc intr-un cartier al unui municipiu, intr-o zona mărginașă și lângă mine a închiriat cineva un teren ce aparține primăriei. Individul tine animale și bălegarul de la acestea îl depozitează lângă acel teren, exact lângă drumul care este singurul drum de acces la locuința mea. Pe lângă faptul ca este inestetic, nu mai pot sta afara in curte sau sa tin geamul deschis din cauza mirosului extrem de puternic. Precizez ca locuința mea se afla la distanță de aproximativ 60 m de gunoi. Ce pot face? Mulțumesc.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica,garda de mediu,autoritatea sanitar veterinara
Mulțumesc pentru informație!