avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de Munca

Buna ziua.
Cum pot sa recuperz cartea mea de munca ,intrucat fostul angajator nu imi mai permite accesul in societate.
Mentionez ca intrarea se face cu turnicheti.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: dariecristinel , utilizator 14:18, 8 Mai 2017
Sesizati ITM-ul cu privire la refuzul angajatorului de a va elibera carnetul de munca.
Da ,am inteles dar nu trebuie sa fac dovada ,caci nu am nimic fizic (hartii,adrese etc)
Ultima modificare: Luni, 8 Mai 2017
dariecristinel, utilizator
Nu este obligatoriu asa ceva .. ITM-ul in urma sesizarii dvs va solicita de la angajator sa se faca dovada predarii carnetului de munca .
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nepredarea cartii de munca din septembrie 2010 dancenusa dancenusa Buna ziua, Va solicit ajutorul deoarece la fosta societate la care am fost angajat nu gasesc nici un fel de intelegere. Am demisionat in luna septembrie 2010 ... (vezi toată discuția)
Carnet de munca ani_muresan2000 ani_muresan2000 Carnetul de munca a fost ridicat de la itm de catre administratorul societatii la care am lucrat in urma cu trei ani,de atunci cartea mea de munca se gaseste ... (vezi toată discuția)
Carte de munca cu probleme mary_123454 mary_123454 AS DORI UN MIC AJUTOR AM LUCRAT LA O FIRMA X DIN DECEMBRIE 2006.CARTEA DE MUNCA A DESCHIS-O IN MAI 2007.S-A MAI OPERAT IN EA O MARIRE DE SALARIU IN FEBRUARIE ... (vezi toată discuția)