Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de Munca

Buna ziua.
Cum pot sa recuperz cartea mea de munca ,intrucat fostul angajator nu imi mai permite accesul in societate.
Mentionez ca intrarea se face cu turnicheti.
Va multumesc.
Sesizati ITM-ul cu privire la refuzul angajatorului de a va elibera carnetul de munca.
Da ,am inteles dar nu trebuie sa fac dovada ,caci nu am nimic fizic (hartii,adrese etc)
dariecristinel, utilizator
Nu este obligatoriu asa ceva .. ITM-ul in urma sesizarii dvs va solicita de la angajator sa se faca dovada predarii carnetului de munca .
Multumesc.