Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sunt femeie, născută la data de 24.12.1963, am 35 ani vechime în muncă din care grupa I 3 ani.
Care este data iesirii la pensie anticipată sau anticipată partial?
Pensie anticipata partial 24.07.2021, pt anticipata ar trebui sa aveti la acea data 41 ani si 5 luni vechime.
Nu a-ţi luat în considerare şi cei 3 ani grupa I de muncă.Eu cred că nu este bine calculata
V-am mai dat un raspuns:

Pensie anticipata partiala la 57 ani si 7 luni.
Limita de varsta la 61 ani si 6 luni.

Sunteti nemultumita de el ?
Continuati discutia aici.