avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sunt femeie, născută la data de 24.12.1963, am 35 ani vechime în muncă din care grupa I 3 ani.
Care este data iesirii la pensie anticipată sau anticipată partial?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:13, 3 Aprilie 2018
Pensie anticipata partial 24.07.2021, pt anticipata ar trebui sa aveti la acea data 41 ani si 5 luni vechime.
Nu a-ţi luat în considerare şi cei 3 ani grupa I de muncă.Eu cred că nu este bine calculata
V-am mai dat un raspuns:

Pensie anticipata partiala la 57 ani si 7 luni.
Limita de varsta la 61 ani si 6 luni.


Sunteti nemultumita de el ?
Continuati discutia aici.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta de pensionare pbubu pbubu daca o femeie este nascuta in 01.09.1963, are 34 ani vechime in munca din care 7 ani si 6 luni in grupa a II-a de munca, la ce varsta se poate pensiona ... (vezi toată discuția)
Care este procentul de penalizare pentru pensionare anticipata ... automecanica automecanica Care este procentul de penalizare pentru pensionare anticipata partiala in urmatoarele conditii : femeie ,nascută 24 dec 1963,2 ani grupa I,1 an grupa ... (vezi toată discuția)
Pensionare SzMaria SzMaria Bună ziua! O femeie născută la data de 16.09.1963 cu o vechime de 33 ani si 4luni, din care: 7 ani si 11 luni grupa I de munca munca si 7 ani si 8 ... (vezi toată discuția)