avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1692 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Avand 63 ani si 6 luni, cu stagiu de cotizare de 41 ani, din care 1 an si 10 luni in grupa 1( conditii speciale) si 2 ani si 5 luni in grupa 2, vreau sa aflu cum ma ajuta la iesirea la pensie grupele de munca ??
Cel mai recent răspuns: olgaaneta , utilizator 15:07, 12 Iulie 2017
Nu va ajuta anii lucrati in grupe de munca, pt. a beneficia de reducere v-ar fi trebuit 2 ani in grupa I, si/sau 6 ani in grupa a II-a.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Când poate iesi la pensie pentru limita de varsta? ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna seara, am o cunostinta care vrea sa iasa la pensie de varsta dar nu stie exact cand are acest drept.A incercat sa afle a fost la casa de pensii i s a spus ... (vezi toată discuția)
Iesire in pensie GICU50 GICU50 buna,vas ruga sa-mi rasundeti la urmatoarea mea problema deoarece la CJP o sa merg dar mai in toamna.Sunt nascut in anul 1959 luna april 30,angajat din anul ... (vezi toată discuția)
Pensionare grupa i munca flavius2011 flavius2011 Buna seara, Pentru tatal meu nascut in iunie 1958, cu un stagiu de cotizare de 35 ani din care (stagiul militar 1 an si 4 luni), si grupa I munca 100 % 16 ... (vezi toată discuția)