Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbarea locului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbarea locului de munca

Buna Ziua! In prezent lucrez la o companie de stat de distributie si intentionez sa -mi schimb locul de munca.Cum ar trebui sa procedez in asa fel incat sa nu imi pierd locul de munca actual pentru o perioada de vreun an( deoarece as pierde prin plecarea definitiva salarizarea dupa clase si sporul de fidelitate,plus riscul de a nu mai putea fi reangajata deoarece as fi din afara sistemului),nu inainte de a vedea daca ma adaptez la noul loc de munca ,din cadrul altei institutii in care as lucra pe perioada determinata de un an .
O solutie ar fi CFP la actualul angajator si angajarea pe durata acestuia la altul.
Multumesc !