Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deducere personala angajat divorțat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deducere personala angajat divorțat

Buna ziua,
Am un angajat care a divortat, plateste pensie alimentara pt copil.
Beneficiaza de deducere pt copilul minor?
Multumesc.
Diana.
Pentru copilul minor provenit din căsătorii anterioare, dreptul la deducerea personală revine părintelui căruia i-a fost încredinţat copilul şi unuia dintre soţi care formează noua familie.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc.