Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 112 persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 112 persoana fizica

Conform contractului de munca angajatorul plateste toate contributiile aferente venitului salarial pentru perioada in care angajatul desfasoara activitatea in Cipru, iar daca angajatul desfasoara activitatea in Romania trebuie sa plateasca singur toate contributiile aferente venitului salarial.
Am urmatoarea problema : 11 luni contributiile au fost platite de angajator , iar o luna trebuie platite de angajat.
Annaf cere decl.112 depusa online pentru venitul salarial din luna lucrata in Romania.
Eu , in calitate de angajat , trebuie sa completez aceasta decl 112 cu venitul salarial pe care l-am incasat.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum completez si in ce calitate aceasta declaratie , in urma careia va trebuii sa platesc impozitul salarial si contributiile.
trasnitu mihaela, utilizator