avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 112 persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 112 persoana fizica

Conform contractului de munca angajatorul plateste toate contributiile aferente venitului salarial pentru perioada in care angajatul desfasoara activitatea in Cipru, iar daca angajatul desfasoara activitatea in Romania trebuie sa plateasca singur toate contributiile aferente venitului salarial.
Am urmatoarea problema : 11 luni contributiile au fost platite de angajator , iar o luna trebuie platite de angajat.
Annaf cere decl.112 depusa online pentru venitul salarial din luna lucrata in Romania.
Eu , in calitate de angajat , trebuie sa completez aceasta decl 112 cu venitul salarial pe care l-am incasat.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum completez si in ce calitate aceasta declaratie , in urma careia va trebuii sa platesc impozitul salarial si contributiile.
Ultima modificare: Luni, 11 Septembrie 2017
trasnitu mihaela, utilizator

Alte discuții în legătură

Pfa - declaratia 112 CONSTANTIN LUCRETIA CONSTANTIN LUCRETIA caPFA , cod CAEN 7112, trebuie depusa declaratia 112 ? (vezi toată discuția)
Salarii neachitate - fisa fiscalã busubianca busubianca Buna ziua, Am si eu o problema referitoare la completarea fiselor fiscale.Angajatii unei asociatii care sunt implicati intr-un proiect cu fonduri europene, au ... (vezi toată discuția)
Administrator asociatie de proprietari elenajijie elenajijie Buna ziua, Tatal meu tocmai a preluat functia de administrator la un bloc cu 2 etaje, fara a avea vreo calificare sau pregatire de specialitate, de la o ... (vezi toată discuția)