avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat strain din UE fara CNP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat strain din UE fara CNP

am un angajat din UE cu CIM pe 3 luni, nu poate obtine CNP, ce solutie am pentru D112? sa-i fac CIM pe perioada nedeterminata?
Ultima modificare: Marți, 12 Septembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:07, 13 Septembrie 2017
De ce nu poate obtine CNP?
Are CIM determinat pentru 3 luni si nu-i dau CNP pentru aceasta perioada,ar trebui sa fie pe o perioada mai mare CIM-ul.
Puteti sa-i faceti pe nedeterminata c.i.m. .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am angajat cetateni nepalezi cu cim pe perioada nedeterminata ... YoAlle YoAlle Am angajat cetateni nepalezi cu CIM pe perioada nedeterminata . Pana reusim sa li se elibereze permisul de sedere putem obtine NIF de la ANAF chiar daca CIM ... (vezi toată discuția)
Contract de munca-cetatean strain Daliborka Daliborka Buna ziua am o speta mai aparte am angajat in luna septembrie un domn din Sri Lanka pe per determinata, contractul de munca expira in 30.03.17; domnul este ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean ue si detasare in alta tara ue miruna82 miruna82 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: o societate doreste angajare unui strain, cetatean UE. Conform OUG 102/2005, acesta in termen de 3 luni de ... (vezi toată discuția)