Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Atestat fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Atestat fals

Daca cineva e prins cu atestat taxi fals ce sanctiuni se aplica?
Savarseste infractiunile de fals material în înscrisuri oficiale si uz de fals
Pedeapsa pentru prima este de 6 luni la 3 ani, a doua 3 luni la 3 ani.
Fiind concursul de infractiuni se stabileste pedeapsa pentru fiecare in parte, se aplica cea mai grea plus 1/3 sin cealalta.
Pot sa fie savarsite mai mult de doua infractiuni, depinde de situatia concreta
AvTudor_com, utilizator