Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit din arenda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit din arenda

Am dat in arenda unei asociatii agricole in teren agricol . Veniturile sunt calculate de catre asociatie in functie de suprafata arendata si productia realizata. Nu stiu daca suma pe care o primesc este un venit brut sau un venit net iar impozitul este retinut la sursa. Eu am obligatia de a mai depune declaratia 200 sau impozitul se declararea este facuta de catre asociatie ? Multumesc !
aveno, utilizator