Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Refuz persoana fizica participare sondaj Institutul ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Refuz persoana fizica participare sondaj Institutul National de Statistica

Am refuzat sa participa la un sondaj prin care sa-mi dau datele Intstititului National de Statistica. Mi-au dat o hartie, m-am uitat pe ea, am vazut ca nu sunt obligat sa particip si am refuzat. Au trecut refuz, nu mi-au zis ca voi fi amendat.
Este posibil sa imi iau vreo amenda? Mie nu mi s-a spus asa ceva. Sunt obligat sa particip la asemenea sondaje? Nu era vreun recensamant, era un sondaj despre somaj.
AnonimXYZ, utilizator