Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pt taxa de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pt taxa de succesiune

Taxa de succesiune la cat termen se face si daca frati mei deschide taxa de succesiune an lipsa mea ce se antampla
Buna ziua,
1. Acceptarea succesiunii se face, in termen de un an, la orice notar. Daca ati acceptat succesiunea nimeni nu va mai poate scoate din drepturile succesorale.
2. Daca incepe dezbaterea succesiunii si nu sunteti prezent, se poate dezbate si va veti primi, in mod normal, cota ce va revine.
Daca aveti indoieli formulati acceptarea succesiunii la un notat si nu mai puteti fi scos din drepturi.