Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pensie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pensie

La ce varsta se poate primi pensie anticipata partiala?
Postati data nasterii .

Pensia anticipată parţială se acordă cu cel mult 5 ani înainte de împlinirea vârstei standard de pensionare, persoanelor asigurate care au realizat stagiile complete de cotizare prevăzute de lege, precum şi celor care au depăşit stagiul complet de cotizare cu până la 8 ani.
[ link extern ]