Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... culpa comuna
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

culpa comuna

Daca ai culupa comuna intr-un accident si primestii 500 lei dar dauna face 1000 lei. SI AI CASCO LA MASINA, poti sa iti iei suma de 500 lei din dauna si casco sa iti repare masina ,si sa iti ramana tie cei 500 lei?
cum e mai exact ?
Daca nu ati primit inca despagubirea, aveti optiunea sa va retrageti dosarul de daune de la asiguratorul RCA si apoi sa deschideti unul pe Casco, dar, atentie, doar daca va permit clauzele din contract. Va spun asta deoarece contractele Casco difera de la un asigurator la altul si se pot modifica chiar si de mai multe ori pe an.