Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii SRL-D - efectul trecerii CAS angajator in sarcina ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

SRL-D - efectul trecerii CAS angajator in sarcina angajatului

Buna ziua,

Avand in vedere ca unul din avantajele unui SRL-D este scutirea de la plata CAS angajator de 20.8%, am dreptate cand presupun ca trecerea preconizata a CAS in sarcina doar a angajatului va elimina aceasta facilitate fiscala pt firmele aflate la inceput de drum de la 1 ianuarie 2018?

Multumesc
Cred ca ar fi mai bine sa asteptam sa vedem cum sunt adoptate actele normative in acest sens si apoi sa discutam despre efectele modificarii Codului Fiscal.