Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Acțiuni comtim holding
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Acțiuni comtim holding

Bună ziua!Certificatul de acționar depus la fosta sc.Comtim Holding mai are vreo valoare sau nu?Am sunat la Depozitarul Central Timiș și mi-aun spus ca acțiunile nu au nici o valoare.Mulțumesc!
Bună ziua.
Eu și soția, avem cîte 1(unul) Certificat de Acționar la "COMTIM HOLDING", eliberat la 20. 12. 1996, fiecare din acestea avînd un număr de 1020 de acțiuni cu numere de ordine consecutive, cu valoare nominală de 1000 de Lei ,în valoare totală de 1 025 000 Lei..
Le_ am găsit răsfoind prin actele de familie.
Vreau să specific că pînă în prezent nu am primit nici o notificare, dar nici dividente, practic nici 1 Leu.

Vă rog să_ mi spuneți dacă în urma privatizării "COMTIM HOLDING" trebuia să fiu parte la o plată egală cu valoarea acțiunilor ce le dețin prin Certificatul de acționar, eu și soția și să fim remunerați ca atare.

Mulțumesc.

Gheorghe Dencan