Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Consilier juridic debutant-perioada de stagiu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Consilier juridic debutant-perioada de stagiu

Buna ziua! Am promovat concursul organizat de comuna de care aparţin în profesia de consilier juridic si am inceput activitatea de 2 zile, insă imi este neclar modul de efectuare a perioadei de stagiu...din cate am citit in profesia de consilier juridic efectuarea stagiului este obligatorie si este legata de inscrierea in tabloul Colegiului Consilierilor Juridici de la nivelul judetului...Aş putea merge doar pe promovarea in functia publica in cadrul primariei fara sa ma inscriu in Tablou?...mentionez că sunt debutant. Vă mulţumesc anticipat. O zi frumoasă!
Ena13 a scris:

Buna ziua! Am promovat concursul organizat de comuna de care aparţin în profesia de consilier juridic si am inceput activitatea de 2 zile, insă imi este neclar modul de efectuare a perioadei de stagiu...din cate am citit in profesia de consilier juridic efectuarea stagiului este obligatorie si este legata de inscrierea in tabloul Colegiului Consilierilor Juridici de la nivelul judetului...Aş putea merge doar pe promovarea in functia publica in cadrul primariei fara sa ma inscriu in Tablou?...mentionez că sunt debutant. Vă mulţumesc anticipat. O zi frumoasă!