avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Consilier juridic debutant-perioada de stagiu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Consilier juridic debutant-perioada de stagiu

Buna ziua! Am promovat concursul organizat de comuna de care aparţin în profesia de consilier juridic si am inceput activitatea de 2 zile, insă imi este neclar modul de efectuare a perioadei de stagiu...din cate am citit in profesia de consilier juridic efectuarea stagiului este obligatorie si este legata de inscrierea in tabloul Colegiului Consilierilor Juridici de la nivelul judetului...Aş putea merge doar pe promovarea in functia publica in cadrul primariei fara sa ma inscriu in Tablou?...mentionez că sunt debutant. Vă mulţumesc anticipat. O zi frumoasă!
Cel mai recent răspuns: ContSters363911 , utilizator 13:11, 28 Decembrie 2017
Ena13 a scris:

Buna ziua! Am promovat concursul organizat de comuna de care aparţin în profesia de consilier juridic si am inceput activitatea de 2 zile, insă imi este neclar modul de efectuare a perioadei de stagiu...din cate am citit in profesia de consilier juridic efectuarea stagiului este obligatorie si este legata de inscrierea in tabloul Colegiului Consilierilor Juridici de la nivelul judetului...Aş putea merge doar pe promovarea in functia publica in cadrul primariei fara sa ma inscriu in Tablou?...mentionez că sunt debutant. Vă mulţumesc anticipat. O zi frumoasă!


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic sau ce? alexyamargot alexyamargot am terminat facultatea in 2003.la inceputul anului 2005 m-am angajat la o firma pe post de consilier juridic. nu am nici un stagiu de pregatire( asta in cazul ... (vezi toată discuția)
Consilier juridic debutant-promovare BiancaE BiancaE Buna ziua! Sunt consilier juridic debutant intr-un Centru de plasament(personal contractual platit din fonduri publice). As dori sa stiu cat este perioada de ... (vezi toată discuția)
Cum treci de la consilier juridic debutant la consilier juridic gradul 4 maier_raul2000 maier_raul2000 ma puteti sfatui si pe mine cu privire la procedura de trecere de la consilier juridic grad debutant la consilier juridic gradul IV, mentionez ca sunt angajat ... (vezi toată discuția)