avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cotizatie Casa Nationala de Asigurari de Sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cotizatie Casa Nationala de Asigurari de Sanatate

Buna ziua,daca am o intrerupere la acelasi loc de munca,iar in acest moment nu indeplinesc stagiu minim de cotizare de 6 luni pot plati la CNAS cotizatia din urma pentru ca stagiul de cotizare sa fie complet? Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 8 Februarie 2018
madalinagabriel, utilizator
Cel mai recent răspuns: madalinagabriel , utilizator 12:52, 8 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, puteti face asa ceva.
Multumesc frumos.De la CNAS au spus ca nu se poate,iar firma a spus ca nu-mi recunoaste adeverinta daca as plati...nu mai inteleg nimic...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii medicale 2018 madalinagabriel madalinagabriel Buna ziua,as dori sa stiu care e stagiu minim de cotizare pentru ca angajatorul sa-mi plateasca concediu medical.M-am angajat in august,iar in ianuarie am avut ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipatã mimi2344 mimi2344 Sunt nascuta in 1956, pe 24 August, si as dori sa stiu cati ani de vechime imi trebuie la pensia anticipata? Va rog frumos sa-mi spuneti! (vezi toată discuția)
Calcul pensie grupa a ii-a modificat 2014 a legii nr. 380/2013 ContSters307950 ContSters307950 O persoana are vechime efectiva in munca de 23 de ani + grupa a II-a= 30 de ani.(pana in anul 2001). Aceasta are varsta de 56 de ani. Legea pentru grupa a II ... (vezi toată discuția)