avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... drepturi de autor melodii spectacole scoala dans
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

drepturi de autor melodii spectacole scoala dans

buna seara,

vreau sa deschid o scoala de dans cu spectacole si cursuri pe melodii cunoscute internationale. unde aflu cat platesc pe fiecare melodie si ce forma juridica imi trebuie? am un srl d, nu am studii in dans, doar experienta practica. unul dintre codurile caen este activitati artistice. multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Alin Popescu , administrator 08:02, 14 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună dimineața,

Cel mai simplu ar fi sa va adresați Uniunii Naționale a Compozitorilor și Muzicologilor. Ucmr Ada. Site-ul e mai jos:

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Muzica în cafenea andreeakristina andreeakristina buna ziua, in cazul in care deschid o cafenea in care vreau sa pun muzica sau sa ruleze programe tv, ce autorizatie am nevoie sau unde se platesc drepturile ... (vezi toată discuția)
Drepturi de autor muzica hocm hocm Buna seara, referitor la un club de activitati extra-scolare pentru copii; in cadrul acestui club se doreste initierea de cursuri de muzica (invatare activa, ... (vezi toată discuția)
Ucmr -ada sau upfr A. Ionut A. Ionut Pentru activitatea desfasurata la un bar-club la care din cele doua organisme de gestiune colectiva a drepturilor de autor (UCMR-ADA sau UPFR) se achita taxele ... (vezi toată discuția)