Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... drepturi de autor melodii spectacole scoala dans
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

drepturi de autor melodii spectacole scoala dans

buna seara,

vreau sa deschid o scoala de dans cu spectacole si cursuri pe melodii cunoscute internationale. unde aflu cat platesc pe fiecare melodie si ce forma juridica imi trebuie? am un srl d, nu am studii in dans, doar experienta practica. unul dintre codurile caen este activitati artistice. multumesc frumos!
Bună dimineața,

Cel mai simplu ar fi sa va adresați Uniunii Naționale a Compozitorilor și Muzicologilor. Ucmr Ada. Site-ul e mai jos:

[ link extern ]