Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea salarizarii unitare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea salarizarii unitare

Sunt medic intr-un centru de ingrijire si asistenta persoane cu handicap.
De la 1 martie 2018 cu cat imi va creste salariu?
Legea 153/2017
art.38
(3) Începând cu data de 1 ianuarie 2018 se acordă următoarele creșteri salariale:
....
b) prin excepție de la lit. a), începând cu 1 martie 2018, salariile de bază ale personalului care ocupă funcțiile de medici și de asistenți medicali din unitățile sanitare publice, prevăzute în anexa nr. II cap. I, se majorează la nivelul salariului de bază stabilit potrivit prezentei legi pentru anul 2022;
.....