Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog, lucrez in azil de batrani(institutie publica), de la 1 martie nu am benficiat de majorare salariala (sunt asistenta) conf.Legii cadru 153/2017.
Multumesc.
Promovati o actiune in instanta impotriva angajatorului dvs.
Începând cu 1 martie 2018, salariile de bază ale personalului care ocupă funcţiile de medici şi de asistenţi medicali din unităţile sanitare publice, prevăzute în anexa nr. II cap. I, se majorează la nivelul salariului de bază, stabilit potrivit legii salarizării personalului plătit din fonduri publice (153 din 2017) pentru anul 2022.Personalul din azilele nu intra in categoria unităţi sanitare publice,
Capitolul I din Anexa II la Legea 153/2015 se refera la : Unități sanitare, de asistență socială și de asistență medico-socială.