Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care este termenul pentru rezolvarea unui dosar de furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care este termenul pentru rezolvarea unui dosar de furt

Mi s.a furat telefonul din buzunar. Care este termenul de soluționare al dosarului? 30,60 de zile?
Nu exista termen limita pentru solutionare plangere
Termenul este conditionat de interesul partilor implicate de bagajul de activitate al autoritatilor,
de complexitatea spetei,de numarul persoanelor de audiat si de alti factori independenti de vointa partilor
Nu exista nici un termen prevazut.e posibil sa treaca si cativa ani fara sa primiti un raspuns,Puteti sa mergeti periodic la politistul caruia i-a fost repartizat cazul,sa il intrebati de stadiul lucrarii dar fara prea mari sanse .Daca cunoasteti autorul furtului situatia este identica dar exista o sansa teoretica de solutionare.