avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care este termenul pentru rezolvarea unui dosar de furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care este termenul pentru rezolvarea unui dosar de furt

Mi s.a furat telefonul din buzunar. Care este termenul de soluționare al dosarului? 30,60 de zile?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 13:29, 21 Februarie 2018
Nu exista termen limita pentru solutionare plangere
Termenul este conditionat de interesul partilor implicate de bagajul de activitate al autoritatilor,
de complexitatea spetei,de numarul persoanelor de audiat si de alti factori independenti de vointa partilor
Nu exista nici un termen prevazut.e posibil sa treaca si cativa ani fara sa primiti un raspuns,Puteti sa mergeti periodic la politistul caruia i-a fost repartizat cazul,sa il intrebati de stadiul lucrarii dar fara prea mari sanse .Daca cunoasteti autorul furtului situatia este identica dar exista o sansa teoretica de solutionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar furt calificat - plangere falsa Dragos1900 Dragos1900 Buna seara! Totul a plecat de la faptul ca eu am curatat niste copaci aflati pe hotar, dar i-am curatat doar pe partea mea, cu ajutorul unei firme ... (vezi toată discuția)
Cercetare furt Borza Borza Buna . Instrmentarea unui dosar cu obiect furt calificat cat poate dura? Pot sa ma interesez de stadiul dosarului? Agentul de politie este obligat sa imi ... (vezi toată discuția)
Furt cu autor cunoscut claudia 1 claudia 1 La inceputul lunii februarie am fost jefuita de un angajat. Imediat am facut plangere la politie.Dupa doua saptamani,vazand ca nu se intampla nimic, am facut o ... (vezi toată discuția)