Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort - apartament
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort - apartament

Buna ziua, as vrea sa divortez de sotul meu. Suntem impreuna de aproape 19 ani si casatoriti de 3 ani. Eu am facut un credit prima casa in urma cu aproximativ 8 ani, este pe numele meu. Rata creditului a fost efectuata din veniturile mele, ramanand cu foarte putini bani ma ajuta la cheltuielile casei. Ma intereseaza sa stiu daca el are dreptul la acest apartament. Ma puteti ajuta?
Nu are drept asupra apartamentului, e bunul dvs propriu,