Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie Arges?

Buna ziua.
Astazi am primit o citatie in calitate de martor la un dosar penal pe care nu stiu al cui este si despre ce este vorba.
Citatia este de la D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie Arges.
Ce inseamna asta? Va rog lamuriti-ma ca nu am nicio idee.
De ce sunt chemat martor intr-un dosar penal in care nu stiu despre ce este vorba si mai ales la D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie Arges???
Dar chiar nimeni nu știe răspunsul??
Pai ganditi-va si dvs, ce se poate raspunde la intrebarea : "De ce sunt chemat martor intr-un dosar penal in care nu stiu despre ce este vorba ...?" Daca dvs nu stiti "de ce", de unde sa stie cititorii acestui forum de ce sunteti chemat dvs la DGA? Mergeti acolo si vedeti despre ce este vorba sau daca exista un numar de telefon pe citatie incercati o convorbire. Poate este o eroare sau poate nu, oricum ar fi sunteti obligat sa va prezentati si apoi ne spuneti si noua despre ce a fost vorba. Bafta!