Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... nedumerire si emotii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

nedumerire si emotii

sunt o persoana care nu a luat o amenda niciodata...si m-am trezit astazi cu o citatie de la politie cum ca sunt chemat la politie pt cercetare intr-un dosar penal din 2009......nu am idee de la ce poate fii...poate fi o eroare de trimitere ?.....chiar daca datele mele sunt trecute corect in respectiva citatie?
:"> daca nu va duceti dvs personal poate va angajati un avocat din localitatea de unde sunteti dvs ca sa mearga la politie sa vada despre este vorba.
daca va stiti curat ca lacrima, puteti sa va prezentati personal fara probleme... asta numai in cazul in care stiti ca nu ati primit vreo pedeapsa privativa de libertate.
sunt persoane care se duc la politie si nu se mai intorc... ma refer NUMAI la cele care au un mandat de executare emis pe numele lor.
Nu scrie in citatie in ce calitate ? Invinuit sau martor... ?
Daca dosarul este din 2009, ar fi trebuit sa mai fi fost chemat ... daca ati fi invinuit. Poate sunteti citat ca martor...in cine stie ce indicent
~ Conținut șters la cerere ~
Nu trebuie sa intrati in panica.Cititi toata citatia.La rubrica"in calitate de"..este scris ceva:martor,parte vatamata,faptuitor,etc.
Indicati calitatea in care ati fost citat.
Daca sunteti citat in calitate de invinuit,este bine sa urmati sfatul distinsei d-ne avocat si sa apelati la sprijinul unui avocat care sa va asiste in faza de urmarire penala.