Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Poprire pe contul de indemnizatie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Poprire pe contul de indemnizatie

Buna ziua,
Am primit o poprire de la un credit pe contul pe care il am deschis pt indemnizatia de crestere copil si alocatia copilului. Alte venituri nu am si nici nu imi intra alti banuti in cont. Initial contul a fost deschis pt somaj. Ce pot face in aceasta situatie? Din cate stiu nu au voie sa imi puna poprire pe aceste drepturi banesti.
Multumesc,
Cine v-a instituit poprirea?
Executorul judecătoresc a trimis catre banca(ing) si banca a pus poprirea pe cont.
Faceţi reclamaţie la conducerea băncii.
Din păcate, de acum înainte treaba asta se va repeta. Fiţi atentă la comisionul băncii de blocare-deblocare, dacă vă trece comision, faceţi scandal.