Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Garantie de buna executie contractuala!
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Garantie de buna executie contractuala!

Buna ziua !
Ma poate lamuri cineva, legat de procentul garantiei de buna executie contractuala avand in vedere ca art 39 pct 4 din legea 68 din 2016 privind achizitiile publice spune''(4) Autoritatea contractantă stabilește valoarea garanției de bună execuție prin raportare la complexitatea contractului de achiziție publică/contractului subsecvent care urmează a fi executat, care însă nu trebuie să depășească 10% din prețul contractului, fără TVA.
Ce sa inteleg ?ca aceasta garantie poate varia intre 1 si 10 %??!
Multumesc.
katap, utilizator