Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Perete exterior de la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Perete exterior de la bloc

Daca o persoana care locuieste la ultimul etaj al blocului are caramizile ornamentale de pe peretele exterior al locuintei sale desprinse in proportie de 80%, iar la vant puternic pot sa cada si sa loveasca pe cineva, cine raspunde ? Persoana respectiva fiind proprietar este obligata sau nu sa-si repare singura peretele? Arata ca blocul nu are asociatie de proprietari ?
Peretele exterior este parte comuna.