Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declarația unică
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declarația unică

Sunt P.F.A. cu două activități: Cabinet individual de avocat și practician
în insolvență fiind asociat într-un S.P.R.L. Până anul trecut depuneam separat declarații pentru fiecare activitate, respectiv declarațiile D200 și D220. Acum cum voi proceda, depun ca și până anul trecut, pentru fiecare activitate câte o Declarație unică?.
Vă mulțumesc.
Nu cred. Daca este declaratie unica....si se iau in calcul veniturile cumulate si pentru CAS si pentru CASS.
Se depune o singura declaratie 600. Dar s-o vedem cum arata.