avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declarația unică
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declarația unică

Sunt P.F.A. cu două activități: Cabinet individual de avocat și practician
în insolvență fiind asociat într-un S.P.R.L. Până anul trecut depuneam separat declarații pentru fiecare activitate, respectiv declarațiile D200 și D220. Acum cum voi proceda, depun ca și până anul trecut, pentru fiecare activitate câte o Declarație unică?.
Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: stan camelia , utilizator 17:14, 26 Martie 2018
Nu cred. Daca este declaratie unica....si se iau in calcul veniturile cumulate si pentru CAS si pentru CASS.
Se depune o singura declaratie 600. Dar s-o vedem cum arata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare declaratie d 200 georgescug georgescug Sunt practician in insolventa si pana in anul 2012 am avut Cabinet individual de insolventa. Din 2013 am format, impreuna cu o alta persoana, o societate de ... (vezi toată discuția)
Declaratie 220 alex_element alex_element Buna seara, Conform prevederilor Codului Fiscal, care au modificat statutul intermediarilor in asigurari, in Ianuarie 2016 am fost nevoit sa infiintez un PFI ... (vezi toată discuția)
Nedeclarare venituri pe anul curent. sarmaneandchill sarmaneandchill Buna! In urma unor probleme de sanatate, nu am reusit sa depun, pana la 1 Februarie actele necesare realizarii calculelor taxelor care trebuiesc a fii platite ... (vezi toată discuția)