Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lovire și alte violente, distrugere și amenințare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Lovire și alte violente, distrugere și amenințare

Buna dimineata,am depus pentru baiatul meu care este minor are 14 ani la politie o plangere pentru lovire si alte violente distrugere si amenintare acum 3 luni dupa o saptamana a fost audiat baiatul dar nu am primit nici un raspuns,Ma gandesc ca trebuie sa trimita procurorul solutia acasa la care are drept de contesestatie si in cate zile de la comunicare?
Manuela Rășină, administrator
Daca ati indicat martori in plangere trebuie sa fie si ei audiati, daca ati indicat faptuitorul il audiaza si pe el.
Ati scos CML?
da,am scos cml si au fost audiati si faptuitori si martorii inclusiv mi-a cerut cml in original sa poata sa depuna dosarul la parchet