avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deductibilitate impozit pe salarii CMI si taxa congres
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deductibilitate impozit pe salarii CMI si taxa congres

1.Am un CMI cu 2 angajati si vreau sa stiu daca impozitul pe salarii este o cheltuiala dedctibila.
2. Taxa de participare la un congres de stomatologie este deductibila ?
Ultima modificare: Marți, 8 Mai 2018
nicoleta_gheorghe, utilizator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:36, 8 Mai 2018
Da, ambele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat, colaborator sau cabinet medical individual pati pati Buna ziua, As vrea sa stiu ca medic stomatolog cum este mai avantajos din punct de vedere al taxelor si impozitelor pt. mine: 1 sa ma angajez cu carte de ... (vezi toată discuția)
Participare congres international mishav mishav Directorul general al societatii a participat la un Congres International si am primit fatura reprezentand \"Participare la Congres\" de la o asociatie ... (vezi toată discuția)
Interpretare subiectiva! salis salis Am avut un control fiscal pe Cabinet medical individual ,iar in urma controlului mi au dat jos integral cheltuiala cu salariatul pe functia de sofer pe ... (vezi toată discuția)