Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil nr 2 si luna tatalui
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil nr 2 si luna tatalui

Buna ziua,
Am o nelamurire si sper sa ma lamuriti. Situatia mea este urmatoarea, sunt in ccc iar primul copil va implinii 2 ani pe 26.09.2018 dar in perioada 20-25 august 2018 voi nastere al doilea copil. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Cat timp am la dispozitie pentru a depune actele, astfel incat sa nu se intrerupa plata indemnizatiei?
Cum ramane cu luna tatalui pentru primul copil? Se poate lua in timp ce eu sunt in ccc bebe 2?
Multumesc!
ContSters118604, utilizator