avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 185 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil nr 2 si luna tatalui
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil nr 2 si luna tatalui

Buna ziua,
Am o nelamurire si sper sa ma lamuriti. Situatia mea este urmatoarea, sunt in ccc iar primul copil va implinii 2 ani pe 26.09.2018 dar in perioada 20-25 august 2018 voi nastere al doilea copil. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Cat timp am la dispozitie pentru a depune actele, astfel incat sa nu se intrerupa plata indemnizatiei?
Cum ramane cu luna tatalui pentru primul copil? Se poate lua in timp ce eu sunt in ccc bebe 2?
Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 23 Mai 2018
ContSters118604, utilizator

Alte discuții în legătură

Nastere al doilea copil in timpul concediului de crestere a copilului mihaela982@yahoo.com mihaela982@yahoo.com Bună ziua, mă aflu în concediu de creștere a copilului , pana pe data de 19 aprilie 2018 , când primul copil împlinește 2 ani , și ar trebui sa nasc al ... (vezi toată discuția)
Raman descoperita??? Alexandra H Alexandra H Buna seara am si eu o intrebare,sunt in concediu crestere copil 1 si insarcinata cu al doilea bebe. De pe data de 19 iulie-19 august tatal ar trebui sa stea ... (vezi toată discuția)
Din ccc1 in cc2 daria7 daria7 Buna ziua, am inteles cam cum sta situatia in care nasterea unui bebe 2 se intampla in timpul ccc1, insa am niste nelamuriri in cazul meu care este putin ... (vezi toată discuția)