Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Depozitare gunoi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Depozitare gunoi

Buna ziua,
Locuiesc intr-un bloc cu 10 etaje si spatii comerciale la parter. As dori sa stiu daca aceste spatii comerciale (patiserie, cabinet veterinar, macelarie, banca, etc)isi pot depozita pubela proprie de gunoi la ghenele de la parterul blocului. Mentionez ca spatiile comerciale au incheiate contracte cu o firma de salubritate. Multumesc.
Daca este ghena special amenajata ,si restul persoanelor juridice care desfasoara activitati in cadrul imobilului si al asociatiei de proprietari sunt indreptatiti sa utilizeze ghena de gunoi