Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Indemnizatie insotitoare mama de 93 ani sta la pat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Indemnizatie insotitoare mama de 93 ani sta la pat

Buna ziua , as dori sa stiu daca eu ca fiica care sunt pensionara de drept as avea vreo sansa legala sa primesc indemnizatie pentru ca ingrijesc pe mama tot timpul , deoarece nu se mai poate ingriji singura .Mentionez ca locuieste la tara si fiecare banut m-ar ajuta , ea are indemnizatie sociala de 640 lei si pensie vaduva veterana de razboi .Va multumesc mult pentru raspunsuri .
Da. Puteți primi