Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Notar public duce in eroare mostenitori
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Notar public duce in eroare mostenitori

Notarul public a intocmit un act prin care se renunta la o parte din mostenire asupra unui imobil. Notarul a trecut si alte imobile la care se renunta mostenirea fara sa explice partilor. Exista modalitate de atacare, sau ce e de facut. Actul a fost intocmit ieri.
Buna seara,
A intocmit un act prin care S-A RENUNTAT LA MOSTENIRE!
In romania nu se poate, confirm legilor in vigoare de 200 de ani, sa renunti doar la o parte din mostenire. Renuntarea este LA TOT SAU LA NIMIC!
Probabil notarul asta v-a spus dar ...