Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate GDPR
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

GDPR

Buna ziua, am niste date personale pe mai multe forumuri, ei mi-au spus ca o sa le stearga in 30 zile, care este termenul corect?
Catalin_Paul, utilizator
30 de zile este un termen corect, in masura in care legea considera acest interval ca fiind rezonabil. Au obligatia sa va anunte cand sterg datele personale. Ideal ar fi sa fac acest lucru in 24 de ore, maxim 15 zile, insa fara sa fie obligati de autoritati... Dupa expirarea termenului, aveti optiunea sa faceti plangere la ANSPDCP.