Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... La gradinita in grupa mare peste varsta de 6 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

La gradinita in grupa mare peste varsta de 6 ani

Buna ziua,

Am un baietel de 6 ani si jumatate si eu ca si parinte al lui consider ca poate sa mai stea un an la gradinita, nedorind sa-l inscriu inca la scoala in grupa pregatitoare.
Totusi datorita metodologiei de inscriere in calasa 0, ar trebui ori sa l inscriu si sa=l retrag ori sa ii fac evaluare psihosomatica, ceea ce i-ar putea afecta in viitor.

As dori sa ma sfatutit, sa mi dati o solutie pentru a l reinscrie la gradinita.

Va multumesc,

Simona
~ Conținut șters la cerere ~