Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare achizitie imobil proprietate banca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare achizitie imobil proprietate banca

Buna ziua,
1. Care sunt toate actele necesare pentru achizitia unui imobil aflat in proprietatea unei banci, fost sediu de sucursala? Pentru transferul dreptului de proprietate catre persoana fizica, urmand ca ulterior sa se infiinteze firma sau punct de lucru pentru firma in acel imobil.
2. Mi s-a spus ca se emite factura. Este suficient, sau trebuie neaparat si contract de vanzare-cumparare prin notariat?
raduiulian, utilizator