avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... OUG 88/2018
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

OUG 88/2018

Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti daca OUG 88/2018 se aplica si unei firme DEJA in insolventa, mai exact in procedura de reorganizare, planul fiind aprobat si in derulare de un an. Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 5 Octombrie 2018
ileanamitrea, utilizator
Cel mai recent răspuns: Daniela Arhire , Practician in insolventa 17:56, 23 Octombrie 2018
Buna seara,
Sunt unele prevederi care se aplica si societatilor aflate deja in derularea unui plan de reorganizare. De exemplu, cele de la art. 133, si cele de la 143 alin 1 si alin 3 din Legea 85/2014.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare oug88/2018 ileana-mitrea ileana-mitrea buna ziua, va rog sa imi spuneti daca OUG 88/2018 se aplica si unei firme DEJA in insolventa, care are planul de reorganizare aprobat; deci unei firme in ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de munca Aura Pop Aura Pop Buna ziua Lucrez la o regie autonoma care de curind a intrat in insolventa , eu am nascut si intru in concediu de crestere copil , mi se poate ... (vezi toată discuția)
Faliment societati teodora g teodora g o societate care este in faliment poate fi considerata ca este in stare de insolventa? (vezi toată discuția)