Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... OUG 88/2018
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

OUG 88/2018

Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti daca OUG 88/2018 se aplica si unei firme DEJA in insolventa, mai exact in procedura de reorganizare, planul fiind aprobat si in derulare de un an. Multumesc.
ileanamitrea, utilizator
Buna seara,
Sunt unele prevederi care se aplica si societatilor aflate deja in derularea unui plan de reorganizare. De exemplu, cele de la art. 133, si cele de la 143 alin 1 si alin 3 din Legea 85/2014.