Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de conducere pentru șeful de birou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de conducere pentru șeful de birou

În cazul unei societăți subordonate primăriei, biroul Marketing are în organigramă un șef și 3 subordonați, iar la momentul acesta nu există decât șeful de birou, ceilalți fiind plecați. Întrebarea este dacă șeful de birou mai este îndreptățit să primească acel spor conducere?
george-neagu, moderator
Nu are cum sa mai fie sef de birou ....

Legea 161/2003
art.XVI
(2) Structura organizatorică a autorităților și instituțiilor publice trebuie să respecte următoarele cerințe:
a) pentru constituirea unui birou este necesar un număr de minimum 5 posturi de execuție;
b) pentru constituirea unui serviciu este necesar un număr de minimum 7 posturi de execuție;
c) pentru constituirea unei direcții este necesar un număr de minimum 15 posturi de execuție;
d) pentru constituirea unei direcții generale este necesar un număr de minimum 25 de posturi de execuție.
......